OBÝVACÍ POKOJ V MODRÉ

Majitelka bytu mě oslovila ve fázi, když se nastěhovala do nového bytu o dispozici 4+kk. Přistěhovala si z původního menšího bytu koženou pohovku, masivní stůl s konferenčním stolkem a bílý Ikea televizní stolek. Klientka měla jasné zadání – zútulnit. Podle informací měla předchozí majitelka byt zařízen ve stylu Feng Shui, ale já přišla do tohoto stavu:

PODÍVEJTE SE NA PŮVODNÍ STAV

Bílé polární zdi, černá vynilová podlaha, černo-bílá lesklá kuchyně, skleněné posuvné dveře. Prostředí působilo neútulně, studeně, disharmonicky, stroze, neosobně a vlastně interiér byl ve stylu Black&White. Přitom samotná velikost bytu byla komfortní a poloha fantastická.

Vzhledem k finančním možnostem majitelky jsme se domluvily, že kromě TV stolku ponecháme vše, pouze dokoupíme v rozumné cenové hladině ostatní nábytek a doplňky. Do světa jsme vyslaly také ten konferenční, který byl příliš mohutný vůči velikosti pohovky.

Tvrdý kontrast černé a bílé jsem musela zjemnit. Hlavní dominantou byl obraz se zlatým rámem, který jsem umístila na nejpřehlednější místo. Protože mám ráda tón v tónu, zvolily jsme tapetu modrou jako barvy v obrazu, jejíž odstín plynule navazoval na skleněné posuvné dveře. Díky snoubení těchto dvou prvků zlatý rám nepůsobí tak násilně. Tapeta má zajímavou texturu v dezénu látky. Celek jsem utlumila ratanovými lustry a lavicí, dalším doplňujícím prvkem jsou koše. Dřevěný konzolový stolek zase zjemnil studenou stěnu se skleněnými dveřmi. Celou místnost, kromě stěny s tapetou, jsme nechaly vymalovat béžovým odstínem (strop zůstal bílý). Bez výmalby by byla místnost stále příliš kontrastní. Na okna jsem doporučila dekorace v podobě závěsů, ale abychom zvolily tu snazší cestu a nemusela je klientka nechávat zkrátit švadlenou, zauzlovala jsem je.

Pohovka s jídlením stolem a TV v jedné řadě působili příliš ,,vláčkovitě“, proto jsem položila koberec z hovězí kůže asymetricky vůči pohovce. Řada se tak rozbila a hned je prostor zajímavější. Místo stolku zvolila klientka poufy, na který si může postavit tác pro stabilitu hrníčku.

NYNÍ CELEK PŮSOBÍ VYVÁŽENĚ A PŘÍJEMNĚ

 

kristynaka