SKANDINÁVSKÝ STYL

Příjemný styl s hřejivou atmosférou

ZÁKLAD JE PUSTIT SVĚTLO DOVNITŘ

Jsem velkou obdivovatelkou skandinávského stylu pro jeho vzdušnost a lehkost. Skandinávský design se dělí na švédský, norský, dánský a finský. Moje práce inklinuje k tomu švédskému a finskému.

Švédské interiéry jsou zařízeny útulně a prakticky. Umírněné zvolené barvy tvoří tu správnou atmosféru. Přestože se kombinují staré s novým, díky sladěnému kreativnímu prostředí působí interiér lákavě a klidně.

Ráda zakomponovávám do projektů nábytek a doplňky z Ikey, rafinovaně, aby prvoplánově nevyznívalo, že jsou právě odsud.

Photo by Logan Nolin on Unsplash

Na finskému stylu mě zase láká bílé dřevo, přírodní materiály a šedé odstíny.

 Na první pohled se může zdát, že je severský styl chladný. Oproti modernímu až High-tech bydlení, použitím přírodních dřevěných materiálů na podlaze a nábytku, působí ve skutečnosti harmonicky a příjemně.

Ráda využívám typické odstíny charakterizující tento styl. Jedná se převážně o měkké světlé odstíny bez výrazného kontrastu. Klidné barvy zase podporují přemýšlení, jejich základem jsou barvy přírody.

Nadčasové materiály doplňují textilie z přírodní tkaniny (bavlna, len). Skandinávský styl hodně vystihuje také kůže a skleněné nebo kovové doplňky, bílé plátno, svíčky.

Na prvním místě se vždy zařizuje prakticky a nekonvenčně. Proto využijeme příležitosti změnit promyšleně ukládání věcí a zlepšíme fungování každodenního bytí. Díky tomu získáte více času a energie.